Oferta sprzedażowa

Oto 7 powodów, dla których wybieramy drewno na PVCu

 1. Drewniane ramy przyciągają wzrok i wyglądają oszałamiająco na każdej nieruchomości. Co więcej, możesz dopasować swoje drewniane ramy do okien, wybierając spośród wielu gatunków drewna, takich jak klon, mahoń lub dąb, z których wszystkie mają inny wygląd. Drewniane ramy okienne można również rzeźbić, bejcować lub malować, aby dopasować je do gustu i dostosować do wyglądu domu.
 2. Okna z drewnianymi ramami są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska w porównaniu z PVCu. W rzeczywistości mają ujemny GWP (potencjał globalnego ocieplenia), co oznacza, że ​​przez długi okres służby są w stanie zredukować ilość Co2 z atmosfery. Zważywszy, że produkcja PVCu wiąże się z uwalnianiem bardzo trujących chemikaliów, z których sześć zostało wymienionych przez rządy Europy do priorytetowej eliminacji.
  Wykorzystanie drewna ze zrównoważonych źródeł sprawia, że ​​ta opcja ramowania okien jest zdecydowanie najbardziej przyjazna dla środowiska ze wszystkich.
 3. Drewniane ramy okienne mogą trwać przez wiele lat, podczas gdy przeciętne okna PCV prawdopodobnie przetrwają mniej niż 30 lat. Prawidłowo utrzymane okna drewniane mogą skutecznie oprzeć się zużyciu i trwać przez całe życie.
 4. Drewno będące jednym z głównych motywów natury działa jak naturalny izolator, który utrzymuje komfort w domu. Drewno jest naturalnie izolujące, co pomaga utrzymać ciepło w domu. To z kolei obniża emisję dwutlenku węgla, a tym samym obniża rachunki za energię elektryczną, jednocześnie utrzymując ciepło i komfort gospodarstwa domowego.
 5. Chociaż drewniane ramy okienne wymagają regularnej konserwacji i odporności na warunki atmosferyczne, aby utrzymać je w doskonałej kondycji, malowanie i lakierowanie nie tylko sprawia, że ​​wyglądają atrakcyjnie, ale także pomagają oprzeć się elementom natury.
  Wbrew powszechnemu przekonaniu ramy okienne wykonane z PVCu wcale nie są bezobsługowe, a okna PCV nie można tak łatwo naprawić.
 6. Potrzeba około ośmiu razy więcej energii na stworzenie ramy okiennej z PCV niż drewna. Działacze na rzecz środowiska nękani są obawą, że odpady z PCW wzrosną do 6,4 miliona ton do 2020 r. 43% więcej odpadów generowanych jest przez okna PCV niż okna drewniane. Z tego około 82% trafia na składowiska, a 15% jest spalane. Tylko 3% odpadów podlega recyklingowi.
 7. Wysokowydajne okna drewniane niekoniecznie są droższe niż ich odpowiedniki z PCW. Ponieważ są dostępne w wielu różnych rodzajach, masz duży wybór. Podczas gdy klon jest najtańszym drewnem do okien, mahoń jest najdroższy. Co więcej, jeśli wybierzesz klasyczną ramę okienną dla swojego domu, możesz być pewny, że będzie ona trwać znacznie dłużej niż PVCu.

Polecamy portal http://twoje-okna.com/

http://twoje-okna.com/wielkopolskie

http://twoje-okna.com/kujawsko-pomorskie

http://twoje-okna.com/malopolskie

http://twoje-okna.com/lodzkie