Opis nowoczesnej architektury patrząc na historię. Wynikające podobieństwa i różnice.

Systemy okienne służą jako główne źródło światła oraz wentylacji w każdym domu oraz biurze.

Współczesna architektura powstała u schyłku XIX wieku dzięki rewolucjom w technologii, inżynierii oraz surowców budowlanych oraz chęci odejścia od historycznych stylów budowlanych i stworzenia czegoś, co było czysto funkcjonalne oraz nowe.

Rewolucja w materiałach była pierwsza, z wykorzystaniem żeliwa, szkła płaskiego i żelbetu, aby budować mocniejsze, lżejsze a także wyższe konstrukcje. Proces odlewania szkła płaskiego został opracowany w 1848 roku, pozwalając na produkcję nader dużych okien. Kryształowy Pałac Josepha Paxtona na Wielkiej Wystawie w 1851 roku Był wczesnym przykładem budowli żelaznej i szklanej, a w 1864 r. Pierwszą szklaną a także metalową ścianą osłonową. Te zmiany razem doprowadziły do ​​powstania pierwszego wieżowca o konstrukcji metalowej, dziesięciopiętrowego budynku ubezpieczenia domowego w Chicago, zbudowanego w 1884 r. Przez Williama Le Barona Jenneya [3]. Żelazna konstrukcja wieży Eiffla, która była wtedy najwyższą budowlą na świecie, pobudziła wyobraźnię setek wizytujących wystawę uniwersalną w Paryżu z 1889 r.

Charakterystyka  współczesnej architektury patrząc na historię. Wynikające podobieństwa  oraz różnice.

Francuski przemysłowiec François Coignet jako pierwszy zastosował beton zbrojony żelazem, czyli beton zbrojony prętami żelaznymi, jako metodę stawiania budynków. W 1853 r. Coignet wzniósł pierwszą żelbetową konstrukcję, czteropiętrowy dom na przedmieściach Paryża. Kolejnym ważnym krokiem naprzód było stworzenie windy bezpieczeństwa przez Elizeusza Otisa, po raz pierwszy zademonstrowanej na wystawie w Nowym Jorku w Crystal Palace w 1854 r., Dzięki czemu wysokie budynki biurowe i mieszkalne były praktyczne. Kolejną istotną technologią dla nowoczesnej architektury było światło elektryczne, które mocno zmniejszyło nieodłączne niebezpieczeństwo pożarów spowodowanych przez gaz w XIX wieku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/