Jest oczywiście kilka podstawowych wskazówek, których należy się trzymać, jeśli chodzi o konserwację okien oraz drzwi. Poznaj je wszystkie.

Poprawa efektywności energetycznej budynku jest realnym sposobem na obniżenie kosztów mediów.

Nie ma wątpliwości, że twoje okna oraz drzwi niejednokrotnie obrywają. Kiedy nie muszą radzić sobie z wciąż zmienną brytyjską pogodą – wspaniałe słońce w jednej minucie oraz ulewny deszcz w kolejnej – muszą znieść efekty zanieczyszczenia, brudu, wiatru i innych.

Jest oczywiście kilka ogólnych porad, których należy się trzymać, jeśli chodzi o pielęgnację okien oraz drzwi. Sprawdź je wszystkie.

Dlatego istotne jest, aby okna i drzwi wyglądały a także zachowywały się jak nowe, dlatego ważne jest, ażeby były one zadbane. Od czasu do czasu przeznaczone trochę czasu może naprawdę zmienić wygląd i funkcjonowanie okien i drzwi w domu, a także zwiększyć ich żywotność.

Jest oczywiście kilka ogólnych wskazówek, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o pielęgnację okien oraz drzwi. Na przykład zawsze używaj właściwych detergentów czyszczących do każdego materiału – nigdy nie stosuj detergentów do czyszczenia szkła na ramach i nie stosuj środków do czyszczenia kuchni lub łazienki i ściereczek. Generalnie zalecamy czyszczenie okien oraz drzwi co najmniej dwa do trzech razy w roku.

Na szczęście dla ciebie nowoczesne okna i drzwi z PCV i aluminium zostały stworzone tak, żeby były proste w utrzymaniu, lecz wciąż jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać porządek. Duża część czyszczenia, które musisz wykonać, będzie miała charakter ogólny, dlatego zalecamy:

Żeby zniwelować ogólne zanieczyszczenia, użyj nieściernej miękkiej ściereczki razem z wodą oraz mydłem

Ślady tłuszczu na ościeżnicach okien a atakże drzwi da się usunąć szczególnie za pomocą płynu do mycia naczyń, a potem wody. Ważne jest, aby wyczyścić okno / drzwi w tej kolejności, najpierw nakładając płyn do mycia naczyń

Pojawią się momenty, kiedy woda z mydłem po prostu nie będzie ich w stanie czyścić – Twoje okna oraz drzwi mogą być pokryte brudem lub mieć trwałe uporczywe plamy. W takim przypadku zalecamy podjęcie następujących działań:

W przypadku uporczywych plam powinno się najpierw użyć ściereczki z mikrowłókien razem z ciepłą wodą jak również niewielką ilością detergentu. Jeśli plamy pozostaną po kilku wyciorach, użyj kremu do czyszczenia PVC. Są one niezwykle skuteczne w oknach i drzwiach z PCV i mogą pomóc usunąć praktycznie wszystkie skazy

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/